Size bir telefon kadar yakınız
0312 466 32 26

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Servisimiz ile ilgili aşağıda soru cevap kombinasyonları ulaşabilirsiniz
Her araca LPG takılıyor mu?
Aşağıdaki model ve motorizasyonlara onaylı lpg kiti takılabilmektedir.
Doblo-Linea 1.4 8V
Egea Sedan 1.4 16 V ve 1.6 E-torq
Egea HB 1.6 E-torq
Ege SW 1.6 E-torq
500X 1.6 E-torq
Hangi LPG markasını kullanıyorsunuz?
Fiat Landirenzo markası ile çalışmaktadır ve kendisine özel LPG ünite yazılımı kullanmaktadır. Yekili servis dışında takılan Landirenzo ünite yazılımlarından farklıdır.
LPG dönüşümü yaptırmam halinde garantim bozulur mu?
FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracın garanti süreci etkilenmeden devam etmektedir.
Egea SW ve HB araçlarda LPG dönüşümü yaptırabilir miyim?
Egea modelimizde LPG dönüşümü yaptırılabilecek araçlar aşağıda belirtilmiştir;
Egea Sedan 1.4 16 V ve 1.6 E-torq
Egea HB 1.6 E-torq
Ege SW 1.6 E-torq
10 Numara Fiat Kampanyasına en fazla kaç araçla üye olabilirim?
En Fazla bir kişi üzerine 3 araç ile üye olunabilir.
10 Numara Fiat Kampanyasına en fazla kaç araçla üye olabilirim?
En Fazla bir kişi üzerine 3 araç ile üye olunabilir.
Kurtarıcı gereken veya kazalı araçlara yol yardım hizmeti verilir mi?
Araç garanti içerisinde ise ücretsiz çekici hizmeti sağlanır.Eğer garanti dışı ise Fiat'ın anlaşmalı fiyatları üzerinden çekim hizmeti sağlanır.
Hasarlı araçlara ikame araç verilir mi ?
Bu gibi durumlarda kaskonuza başvurarak yedek araç temin edebilirsiniz.
Ücretsiz yedek araç uygulaması nasıl işler?
Fiat Yetkili Servisleri'nde, bakım ve mekanik aksam onarımı için araçlarını bırakan ve aynı gün içinde teslim alamayan şahıs müşterilerimize ücretsiz yedek araç hizmeti verilmektedir.
FIAT marka araçların garanti süresi nekadar ?
Genel Garanti
Otomobiller ve hafif ticari araçların* (DUCATO, SCUDO hariç,) Yasal garantisini takip eden 3. Yıl ya da 150.000 Km (Hangisi önce biterse) akü ve tekerlek lastikleri haricindeki diğer tüm mekanik aksamı garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ ın garantisi altındadır. DUCATO, SCUDO model ticari araçların tüm mekanik aksamı 2 yıl (Sınırsız km) garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ ın garantisi altındadır.

*Egea model araçlar TOFAŞ ve/veya Bayi’den satın alınmış olmak ve aşağıdaki şartlara uygun olmak koşuluyla, 3 yıl 60.000 km yasal garanti süresini takip eden 4. ve/veya 5. yıl veya toplam 100.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa) onarım güvencesi kapsamındadır. Fullback model araçlar için ise yasal garanti süresini takip eden 3 yıl veya toplam 150.000 km kullanım boyunca (hangisi önce dolarsa) TOFAŞ Yetkili Servislerinde onarım güvencesi kapsamındadır.

Onarım Güvencesi kapsamı, aracın müşteriye teslim edildiği tarihten başlayarak kesintisiz olarak, kullanma kılavuzunda belirtilen tüm periyodik bakımlarının ve onarım işlemlerinin eksiksiz olarak yapılmış olması koşuluyla verilecektir. Minimum bakım aralığı, kullanıcı el kitabında belirtilen aralıktır.

Boya Garantisi
Üretimden kaynaklanan boya hatalarına karşı teslim edildiği tarihten itibaren 3 yıl (sınırsız kilometre) boyunca boya garantisi verilmektedir.

Pas Garantisi
Karoserinin yapısal elemanları, aracın teslim edildiği tarihten itibaren 8 yıl (sınırsız kilometre) boyunca TOFAŞ’ ın garantisi altındadır.

Trigel Zincir ve Kayış Arasında nasıl bir fark vardır?
Zincir ve kayış olarak 2 farklı tipi olan triger hareket iletimini sağlayan bir parçadır. Zincir ve kayışın periyodik bakımlarda değişim periyodları farklıdır. Zincirde en önemli nokta kullanılan yağın tanımlı ve doğru olması ve periyodik bakımlarının düzenli yapılmasıdır. Kayış sisteminin önemli noktaları ise düzenli periyodik bakım yapılması ve gergi durumunun kontrolüdür.1.3 Dizel, 0.9 Twinair ve 1.6 E torq araçlarda triger zincir olarak kullanılırken diğer tüm araçlarda kayış kullanır.
Opet'ten yakıt almalı mıyım?
Akaryakıtınızı Opet'ten almanız halinde aracınızın garanti süresi içinde yaşayabileceğiniz yakıt kaynaklı hasarlar Opet tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle Opet kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Aracımı Fiat yetkili servisine bıraktığımda ulaşım hizmeti sunuluyor mu?
Fiat Yetkili Servisleri'ne bıraktığınız aracınızı aynı gün içinde teslim edeceğimiz durumlarda ulaşım ihtiyacınızın olması durumunda size gideceğiniz yere ulaşmanız için ulaşım hizmeti sunulmaktadır.